Uchwyty na narty

Uchwyty na narty są coraz częściej zastępowane przez boksy dachowe, lecz nie zniknęły zupełnie z oferty.  Pozwalają na przewiezienie od 1 do sześciu par nart (5 par nart karvingowych).  Wykonane są z tworzyw, stali lub aluminium.  Dzięki nim możemy w łatwy i niedrogi sposób przewieźć narty oraz kijki na dowolny dystans, musimy jednak liczyć się z tym, że podczas opadów nasze narty zabrudzą się , a podczas jazdy będziemy narażeni na hałas pochodzący z zewnątrz auta.

TH727                       ASSO 4

 

 

 

 

Firma TAURUS oferuje bogatą gamę uchwytów na narty, zaprojektowanych w Europie, a wykonanych w Chinach.  Za rozsądną cenę otrzymujemy wyrób całkiem niezłej jakości, ergonomiczny i estetyczny. Przykładem nie będzie uchwyt SKI 800 wykonany z aluminium, przystosowany do przewozy nart karvingowych (dodatkowe podniesienie nad belkę bagażnika bazowego o 3-4 cm pozwala na uniknięcie zahaczania wiązaniami na płycie o dach samochodu).

SKI 550                   SKI 800

 

 

 

Jak w pozostałych wypadkach liderem jakości w produkcji uchwytów na narty jest firma THULE, w ofercie której na wyróżnienie zasługuje uchwyt TH 739 Extender, pozwalający na transport 5 par nart karvingowych, którego najważniejszą cechą jest możliwość wysunięcia części uchwytu trzymającego narty w bok, poza obrys dachu samochodu. Dzięki tej funkcji otrzymujemy łatwy dostęp do nart podczas załadunku i rozładunku (w praktyce oznacza to, że nie musimy opierać się na aucie, które często nie jest zbyt czyste po dojeździe na stok).

Thule Extender TH739

Inną kategoria uchwytów na narty są przystawki magnetyczne.  Umożliwiają one przewożenie nart (do 3 par ) w sytuacji , gry nie chcemy lub nie możemy zamontować bagażnika bazowego na naszym aucie. Przykładem jest tutaj przystawka Aconcagua włoskiej firmy MENABO (pierwsza z prawej)

Magnetyczne 2                  Magnetyczne 1

 

 

 

 

 

 

 

W ofercie posiadamy uchwyty na narty firm FAPA, THULE, TAURUS, MENABO.