Łańcuchy przeciwśnieżne

Prowadzimy sprzedaż łańcuchów przeciwśnieżnych firm: THULE, WEISSENFELS, PICOYA, TRAK i  TAURUS.

Wszyscy uprawiający zimowe sporty zdają sobie sprawę , ze czasem dojechanie w pobliże stoków czy nawet miejsc zakwaterowania w górach przysparza zimą wielu kłopotów.

Służby porządkowe nie są z reguły w stanie zapobiec zaleganiu na jezdniach pokrywy śnieżnej, która pod ciężarem kolejnych samochodów zamienia się w twardą , śliską warstwę.

Wtedy poruszanie się samochodem bez łańcuchów przeciwśnieżnych jest trudne i ryzykowne.

W niektórych rejonach Polski i Europy wjazd zimą w rejony górskie jest dozwolony jedynie dla posiadających takie właśnie łańcuchy.

Większość firm produkujących łańcuchy oferuje zwykle kilka modeli różniących się materiałem,  sposobem montażu oraz oczywiście ceną.

Najnowocześniejsze systemy polegają na mocowaniu łańcuchów (a właściwie nakładek wyposażonych w elementy wykonane z łańcuchów) na koło od strony zewnętrznej, chwytając specjalnymi częściami śruby mocujące koło.  Taki system wymaga jednorazowego przygotowania przed sezonem, a potem każdorazowe założenie nakładki jest bardzo proste.

Tradycyjne łańcuchy można podzielić na 2 rodzaje: z samonapinaczem oraz bez niego.

Łańcuchy bez samonapinacza wymagają , aby po przejechaniu ok..100 metrów zatrzymać się i dociągnąć łańcuch, eliminując luzy powstałe na skutek dopasowywania się łańcucha do obwodu opony.

Natomiast po załażeniu łańcucha z samonapinaczem możemy kontynuować jazdę bez dodatkowych działań.

Jazda na łańcuchach wymaga ostrożności i ograniczenia prędkości.  Nie powinno się wjeżdżać w łańcuchach na powierzchnie nie pokryte śniegiem lub lodem.

Oferujemy również łańcuchy do samochodów ciężarowych, wózków widłowych i maszyn drogowych i leśnych.